Вікна и двері.
Вікна и двері. Вікна и двері. Вікна и двері.

При виборі вікон і дверей потрібно враховувати їх практичність, красоту і довговічність.

Гаражні ворота.

У вас гараж, і ви хочете встановити ворота. Тоді в залежності від ваших можливостей, від вашого гаража та фінансів, ви можете вибрати собі вид гаражних воріт. А якщо ще ви самі будете встановлювати їх собі, то вам необхідно знати більше інформації про них. А якщо будуть встановлювати спеціалізовані майстрі, то ви зможете їх проконтролювати, щоб вони зробили установку якісно. Адже ви будете ними користуватися тривалий час.

Розпашні ворота.

Розпашні ворота.

Розпашні ворота - це прості й популярні ворота. В основному їх виготовляють двостворчатими з відкриванням на зовнішню сторону гаража. Можуть бути і одностворчаті.

Розпашні ворота мають недолік, їм потрібно для відкривання багато місця. Також їх потрібно встановлювати на висоту вище ніж рівень землі біля в'їзду. Це забезпечує нормальне їх відкривання. У цих воротах можна встановлювати хвіртки. Розпашні ворота можна утеплювати мінеральною ватою або пінопластом.

Підйомно-поворотні ворота.

Підйомно-поворотні ворота.

Найпопулярнішими в даний час гаражними воротами є підйомно-поворотні. Вони виготовлені з одного цілого полотна. Це полотно обертається навколо встановленої горизонтальній осі. І це полотно фіксується паралельно в довжину стелі гаража. Виготовляють їх з металу або дерева. Вони можуть бути вже утепленими або звичайними. Звичайні двері ви можете самі утеплити пінополістиролом, або іншим відповідним утеплювачем.

Габарити їх складають 2,5-3 м - це ширина, а висота може досягати і до 2,3 м, це оптимальний варіант. Для легкового автомобіля ворота не можуть бути вужчими чим 2,3 м, і нижче 2 м. Якщо у вас гараж на малолітражку або мотоцикл, то двері з шириною 2 м. підійдуть для них. Якщо ви плануєте побудувати гараж на 2 автомобілі то його ширина повинна бути не менше 5 м. А оптимальною є 6 м.

Полотно гаражних воріт обрамлене сталевою рамою, яка прикріплена на бічних стінах біля стелі. А рух полотна при відкриванні забезпечує механізм з роликів, який розміщений у верхніх кутах. Коли ви будете замовляти ворота, то повинні поміряти ще висоту перемички над воротами, і відстань від бічних відкосів до стіни. Також виміряти довжину гаража від перемички до задньої стіни гаража. Міряти потрібно по стелі гаража, де ці ворота будуть перебувати, коли будуть відкриті.

Секційні ворота.

Секційні ворота.

Секційні ворота дуже раціональні. Вони прості по своїй конструкції. При відкриванні займають мало місця. Полотно секційних воріт складається з декількох секцій, де ширина їх становить 0.5-0.6 м. Вони з'єднані між собою спеціальними шарнірами з прокладками, що захищають від проникнення в гараж вітру, снігу і води. Щоб секційні ворота були красиві їх роблять з декоративних кесонів.

Такі ворота можна монтувати на пройоми різних розмірів і форм. Вони дуже добре підходять для аркових воріт. Монтуються вони за пройом, що дозволяє легко їм відкриватися і мати гарний вигляд разом з арковим отвором.

Якщо у вас нестандартний в'їзд в гараж, то ворота знизу можуть мати вкладку яка висувається під форму нижнього зазору. Цей зазор може бути утворений між підлогою та нижньою секцією. Секційні ворота роблять за методом відкривання в верх, в основному. Але можуть бути ворота що відкриваються і в сторони. Секційні ворота можуть бути утеплені пінополіуретаном.

Рулонні ворота.

Рулонні ворота.

Рулонні ворота встановлюються дуже рідко. Але вони займають дуже мало місця при відкриванні. Вони виготовлені з профільованих горизонтальних смуг з алюмінію (ламелей). Ці смуги з'єднуються між собою в гнучке полотно. Це полотно рухається уздовж напрямних, які встановлені в захисному коробі. Цей короб закріплений над прорізом воріт. Вони можуть бути розміщені в середині, а також ззовні гаража.

Рулонні ворота можуть мати електричний привід для відкривання. А також відкриватися вручну, якщо ширина воріт мала, і становить до 3 метрів. А в основному вони використовуються для дуже великих отворів, приблизно 6 м. Недоліком їх є те, що вони не дуже надійно захищають гараж від злому. Також вони не утеплюються.