Вікна и двері.
Вікна и двері. Вікна и двері. Вікна и двері.

При виборі вікон і дверей потрібно враховувати їх практичність, красоту і довговічність.

Люкарна в будинку.

Люкарна.

Люкарна це красива надбудова над дахом з вертикально встановленим вікном. Ця конструкція, коли красиво виготовлена - то дуже красиво прикрасить будинок. Тому вона повинна бути підібрана до розміру вікон на фасаді і до відстані між цими вікнами. Найкраще вона підходить для будинків, в яких великий нахил. У цьому випадку збільшується потрапляння світла в кімнату.

Коли люди ремонтують старі будинки, то найчастіше встановлюють вузькі вікна в люкарнами. Або ще їх стилізують під старовину. Тим самим створюють старовинний дизайн. На нових будинках люкарни роблять більшими. Це дозволить збільшити об'єм приміщення і дуже добре освітити його.

Ніша біля люкарни.

Люкарна утворює в приміщенні нішу. Тому найбільш освітлене місце у люкарни. У цій ніші краще розмістити робоче місце, а також поставити крісло для читання. А чим далі від люкарни, тим менше потрапляє світла вздовж стін, і під скатом даху буде темніше. Рівномірність освітлення ще залежить від нахилу даху будинку, ширини самої люкарни, а також способу облаштування бічних стінок. Тому таке не рівномірне освітлення кімнати дає велику можливість для створення гарного дизайну та утворення більш затишної кімнати.

При розрахунку розміру люкарни потрібно враховувати такі параметри. Поверхня люкарни повинна становити 1/6 - 1/8 частина підлоги кімнати, де вона стоятиме. А якщо нахил даху не великий, то 1/5 частини підлоги. Оптимальна висота підвіконня повинна бути 85-90 сантиметрів від підлоги. А висота отвору люкарни повинна становити 120-150 сантиметрів. Ширина люкарни повинна бути оптимально дорівнює половині ширини кімнати, яку вона висвітлює. Цим самим вона візуально збільшить простір кімнати, забезпечить вільний доступ до вікна.

Розміщення люкарн.

Недоліком люкарни є те, що якщо люкарни будуть розміщені дуже близько, то між ними буде накопичуватися сніг і лід. А це в свою чергу посилить навантаження на дах в цих місцях. Тому потрібно буде робити більш посилену дах. Стіни люкарни потрібно захищати від вітру та опадів. Тому що вони складають слабкі місця на даху. Якщо у вас будинок вже побудований, і ви вирішили встановити люкарнами, то потрібно вам розбирати частину даху і встановити стінки і дах люкарни. Це призведе до додаткової роботи і видатках. Це встановлення додаткових ригелів і додаткових кріплень.